0430300001-10-G2
DigiKey Part Number
0430300001-10-G2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-10-G2
Description
10" PRE-CRIMP A2016G GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Green
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
10.0" (254.0mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 980
10" PRE-CRIMP A2016L BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2016N BROWN
10" PRE-CRIMP A2016R RED
In-Stock: 726
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016G GREEN
3" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 110
4" PRE-CRIMP A2016G GREEN
5" PRE-CRIMP A2016G GREEN
6" PRE-CRIMP A2016G GREEN