0430300002-12-G2
DigiKey Part Number
0430300002-12-G2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-12-G2
Description
12" PRE-CRIMP A2016G GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Green
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 270
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 180
12" PRE-CRIMP A2016L BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016N BROWN
12" PRE-CRIMP A2016R RED
In-Stock: 560
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016G GREEN
3" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 140
4" PRE-CRIMP A2016G GREEN
5" PRE-CRIMP A2016G GREEN
6" PRE-CRIMP A2016G GREEN