DE11XRB150KN4AR01F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 370
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 500
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 0
15 pF ±10% 500VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
DE11XRB150KN4AR01F
DigiKey Part Number
490-17644-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE11XRB150KN4AR01F
Description
CAP CER 15PF 500VAC SL RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
DE11XRB150KN4AR01F Models
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C