GR321AD72E153KW01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.015 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7T 0805 (2012 Metric)
GR321AD72E153KW01D
DigiKey Part Number
490-5718-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GR321AD72E153KW01D
Description
CAP CER 0.015UF 250V X7T 0805
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GR321AD72E153KW01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)