PSMNR90-50SLHAX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PSMNR90-50SLHAX |
Description | PSMNR90-50SLH/SOT1235/LFPAK88 |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 50 V 410A (Tc) 375W (Tc) Surface Mount LFPAK88 (SOT1235) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 1mA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 383 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Obsolete | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 25001 pF @ 25 V |
FET Type | FET Feature Schottky Diode (Isolated) |
Technology | Power Dissipation (Max) 375W (Tc) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 50 V | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Mounting Type Surface Mount |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V | Supplier Device Package LFPAK88 (SOT1235) |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 0.9mOhm @ 25A, 10V | Package / Case |