ST-32ETA103
DigiKey Part Number
563-ST-32ETA103TR-ND - Tape & Reel (TR)
563-ST-32ETA103CT-ND - Cut Tape (CT)
563-ST-32ETA103DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST-32ETA103
Description
TRIMMER 10KOHM 0.125W J LEAD TOP
Detailed Description
10 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ST-32ETA103 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistance
10 kOhms
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
Square - 0.134" x 0.134" Face (3.40mm x 3.40mm)
Tolerance
±20%