SIT3808AI-G2-33NX-2.457600X
DigiKey Part Number
1473-SIT3808AI-G2-33NX-2.457600XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3808AI-G2-33NX-2.457600X
Description
MEMS OSC XO 2.45760MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.4576 MHz VCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±370ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
33mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.7x2.4)
Frequency
Size / Dimension
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
3.3V