SMAJ24A-TR
DigiKey Part Number
497-12777-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-12777-1-ND - Cut Tape (CT)
497-12777-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ24A-TR
Description
TVS DIODE 24VWM 50VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50V Clamp 46A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ24A-TR Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
50V