FXP40.07.0085A
DigiKey Part Number
931-1327-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXP40.07.0085A
Description
RF ANT 850MHZ/900MHZ FLAT PATCH
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GSM, DCS, PCS Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Return Loss
-5dB, -3dB
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
-3.83dBi, -3.83dBi, 1.37dBi, 1.03dBi
Packaging
Bag
Power - Max
5 W
Part Status
Active
Features
Cable - 85mm
RF Family/Standard
Cellular, General ISM
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz
Height (Max)
0.006" (0.15mm)
Frequency Range
824MHz ~ 896MHz, 1.71GHz ~ 1.99GHz