PI5A100WEX
DigiKey Part Number
PI5A100WEXDITR-ND - Tape & Reel (TR)
PI5A100WEXDICT-ND - Cut Tape (CT)
PI5A100WEXDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PI5A100WEX
Description
IC SWITCH SPDT X 4 10OHM 16SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Circuit IC Switch 2:1 10Ohm 16-SOIC
Category
-3db Bandwidth
230MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
8pF, 14pF
Part Status
Active
Crosstalk
-100dB @ 10MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
On-State Resistance (Max)
10Ohm
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
800mOhm
Supplier Device Package
16-SOIC
Voltage - Supply, Single (V+)
2V ~ 6V