0MIN030.V
DigiKey Part Number
0MIN030.V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0MIN030.V
Description
FUSE AUTO 30A 32VAC 32VDC BLADE
Detailed Description
30 A 32 V 32 V Fuse Automotive Requires Holder Blade, Miniature
EDA/CAD Models
0MIN030.V Models
Category
Voltage Rating - AC
32 V
Color
Green
Fuse Type
Size / Dimension
0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm)