0MIN07.5V
DigiKey Part Number
0MIN07.5V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0MIN07.5V
Description
FUSE AUTO 7.5A 32VAC/VDC BLADE
Detailed Description
7.5 A 32 V 32 V Fuse Automotive Requires Holder Blade, Miniature
EDA/CAD Models
0MIN07.5V Models
Category
Voltage Rating - AC
32 V
Color
Brown
Fuse Type
Size / Dimension
0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm)