1.5SMC10CA-E3/57T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
STMicroelectronics
Similar
Bourns Inc.
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
In Stock: 27
Comchip Technology
14.5V Clamp 103A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
1.5SMC10CA-E3/57T
DigiKey Part Number
1.5SMC10CA-E3/57TGITR-ND - Tape & Reel (TR)
1.5SMC10CA-E3/57TGICT-ND - Cut Tape (CT)
1.5SMC10CA-E3/57TGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC10CA-E3/57T
Description
TVS DIODE 8.55VWM 14.5V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
103A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
8.55V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
9.5V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
14.5V