Image for HSTTV75-48-CQ is not available
HSTTV75-48-CQ
DigiKey Part Number
298-21687-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTTV75-48-CQ
Description
HEATSHRINK 3/4" X 4' BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.750" (19.05mm) 2 to 1 Black 4.00' (1.22m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.375" (9.53mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Series
Material
Packaging
Bulk
Features
Flame Retardant, UV Resistant
Part Status
Obsolete
Color
Type
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
90°C
Length
4.00' (1.22m)
Shelf Life
60 Months
Inner Diameter - Supplied
0.750" (19.05mm)