HSTTV75-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panduit Corp
In Stock: 1
Datasheet
Parametric Equivalent
3M
In Stock: 12,055
Datasheet
3M
In Stock: 15,731
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 25
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.750" (19.05mm) 2 to 1 Black 200.0' (61.0m)
HSTTV75-T
DigiKey Part Number
HSTTV75-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTTV75-T
Description
HEATSHRINK 3/4" X 200' BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.375" (9.53mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Features
Flame Retardant, UV Resistant
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
90°C
Length
200.0' (61.0m)
Inner Diameter - Supplied
0.750" (19.05mm)