HSTTV75-C is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panduit Corp
In Stock: 14
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 318
Datasheet
Molex
In Stock: 1
Daburn Electronics
In Stock: 251
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.750" (19.05mm) 2 to 1 Black 100.0' (30.5m)
HSTTV75-C
DigiKey Part Number
298-13695-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTTV75-C
Description
HEATSHRINK 3/4" X 100' BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.375" (9.53mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Series
Material
Packaging
Bulk
Features
Flame Retardant, UV Resistant
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
90°C
Length
100.0' (30.5m)
Shelf Life
60 Months
Inner Diameter - Supplied
0.750" (19.05mm)