HSTTV75-Y is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Panduit Corp
In Stock: 0
Datasheet
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.750" (19.05mm) 2 to 1 Black 0.500' (152.40mm, 6.00")
HSTTV75-Y
DigiKey Part Number
298-11564-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTTV75-Y
Description
HEATSHRINK 3/4" X 0.5' BLK 1=10
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.375" (9.53mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Features
Flame Retardant, UV Resistant
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
90°C
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Inner Diameter - Supplied
0.750" (19.05mm)