HSTTV75-Q is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Panduit Corp
In Stock: 0
Datasheet
Image for HSTTV75-Q is not available
HSTTV75-Q
DigiKey Part Number
HSTTV75-Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTTV75-Q
Description
HEATSHRINK 3/4" X 25' BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.750" (19.05mm) 2 to 1 Black 25.0' (7.6m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.375" (9.53mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Features
Flame Retardant, UV Resistant
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
90°C
Length
25.0' (7.6m)
Inner Diameter - Supplied
0.750" (19.05mm)